Powiat leszczyński złożył wniosek o dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego budowy ścieżek rowerowych od wiaduktu w Wilkowicach do ronda w Święciechowie i dalej do istniejącej ścieżki w kierunku Gołanic.

Wartość projektu „Budowa sieci połączeń dróg dla rowerów na terenie gminy Święciechowa w ramach zadania ograniczenie niskiej emisji na terenie Aglomeracji Leszczyńskiej” oszacowana została na 1.241.200 zł, z czego kwota dofinansowania z budżetu Unii Europejskiej to 886.542 zł. W ramach tego projektu zbudowane zostaną dwa odcinki dróg dla rowerów w ciągach dróg powiatu leszczyńskiego: od ronda w Święciechowie do wiaduktu w Wilkowicach (0,9 km) i od ronda w Święciechowie w kierunku Gołanic (1,7 km) oraz kolejne w powiecie leszczyńskim zadaszone i oświetlone miejsce przesiadkowe przy cmentarzu w Gołanicach.

Nie czekając na przyznanie dofinansowania z WRPO powiat leszczyński ogłosił przetarg na budowę dwóch odcinków ścieżek rowerowych. Najtańszą ofertę złożyła spółka Nodo z Leszna, która prace za  985.290 zł ma wykonać do  30 czerwca 2021 r.