Wyremontowana stołówka w SOSW Rydzyna

W Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Rydzynie oficjalnie zakończono remont stołówki.

Dzięki ok. 80 tys. zł dotacji z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” oraz ok. 20 tys. zł z budżetu powiatu leszczyńskiego doposażono i poprawiono standard kuchni i jadalni w SOSW Rydzyna. W jadalni wymieniona została podłoga i ułożona nowa atestowana wykładzina. Pomalowano drzwi, ściany i sufit oraz wymieniono na estetyczne i energooszczędne oprawy oświetleniowe. W jadalni  ustawiono nowe meble, w tym wyprofilowane krzesła i laminowane stoliki.

Natomiast w kuchni pojawiły się m.in. elektryczna szatkownica do warzyw, robot kuchenny, stoły przyścienne, pojemniki stalowe do pieca konwekcyjnego, szafa gastronomiczna, garnki, talerze i inny drobny sprzęt gastronomiczny. Piec konwekcyjno-parowy został podłączony do instalacji wodno-kanalizacyjnej, co przyspiesza obróbkę termiczną i ogranicza  zużycia tłuszczu.

Odnowioną stołówkę odwiedzili m.in. przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk,  starosta leszczyński  Jarosław Wawrzyniak , wicestarosta Maciej Wiśniewski i skarbnik powiatu Marcin Wydmuch.