Żużlowiec Fogo Unii Leszno Dominik Kubera został indywidualnym mistrzem świata juniorów na żużlu. To kolejny sportowy sukces mieszkańca powiatu leszczyńskiego.

W finale Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu na torze w Pardubicach kończący karierę młodzieżową Dominik Kubera był jednym z faworytów do złotego medalu. W ub.r. w tych rozgrywkach zajął trzecie miejsce.

Aktualny mistrz Polski juniorów w rundzie zasadniczej zdobył 12 pkt, w półfinale przegrał z innym juniorem Fogo Unii Leszno  - Australijczykiem Jaimonem Lidseyem, by w finale ponownie z nim przegrać. Żużlowiec z powiatu leszczyńskiego został wicemistrzem świata juniorów i jest to jego najlepszy indywidualny wynik w światowej karierze.

Fot. M.Krupa sportowefakty.pl