slid

Dwaj pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie zginęli w czwartek 8 października br. w wypadku w pracy. Podczas wykonywania robót na chodniku w Zaborówcu zostali śmiertelnie potrąceni przez kierowcę busa. Najbliższym zmarłych starosta leszczyński oraz kierownik ZDP składają najgłębsze wyrazy współczucia.  

Trzech pracowników brygady remontowej Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie wykonywało remont chodnika przy drodze powiatowej w Zaborówcu w gminie Wijewo. Kierowca busa, nie chcąc uderzyć w tył stojącego przed nim na jezdni samochodu, wjechał na chodnik i śmiertelnie potrącił dwóch wykonujących w tym miejscu prace brukarskie pracowników ZDP w Lesznie. Trzeci pracownik zdołał odskoczyć i nie odniósł obrażeń. Stojący na poboczu samochód służbowy ZDP został poważnie uszkodzony.

Tragicznie zmarli byli doświadczonymi i oddanymi pracownikami Zarządu Dróg Powiatowych. W imieniu władz powiatu leszczyńskiego starosta Jarosław Wawrzyniak oraz w imieniu pracowników ZDP kierownik Marian Kaczmarek składają najbliższym zmarłych pracowników najgłębsze wyrazy współczucia.  

Logo strony