Starosta leszczyński wkrótce ogłosi przetarg na sprzedaż dwóch atrakcyjnie zlokalizowanych  nieruchomości inwestycyjnych Skarbu Państwa w Święciechowie, położonych w pobliżu węzła drogi ekspresowej S5.

Starosta leszczyński ogłosił wykaz dwóch działek Skarbu Państwa, które mają zostać sprzedane w drodze przetargu ustnego nieograniczonego. Są atrakcyjnie położone w miejscowości Święciechowa, obok siebie, niedaleko granic administracyjnych Leszna, przy węźle drogi ekspresowej S5.

Pierwsza z nieruchomości (wyceniona na 292 tys. zł) ma 0,6963 ha i w planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczona została na zabudowę produkcyjną, składów i magazynów, a druga (wyceniona na 160 tys. zł) ma 0,3810 ha i przeznaczona została na tereny obiektów produkcyjnych, składów i magazynów. W ich sąsiedztwie znajduje się zabudowa mieszkaniowa, zagrodowa oraz związana z działalnością gospodarczą. Działki posiadają bezpośredni dostęp do drogi publicznej poprzez drogę o nawierzchni asfaltowej.

Nabycie nieruchomości może być związane z uzyskaniem ulg podatkowych. Obie nieruchomości znajdują się w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej ,,INVEST-PARK'', co umożliwia inwestorom korzystanie z ulg w podatku dochodowym CIT. Ponadto na terenie gminy Święciechowa obowiązuje uchwała, na mocy której przedsiębiorcy zwolnieni są z podatku od nieruchomości na okres trzech lat przy nowo powstałych inwestycjach.

Po zakończeniu ustawowego okresu wywieszenia wykazu nieruchomości na tablicy ogłoszeń ogłoszony zostanie przetarg nieograniczony na ich sprzedaż.

Swieciechowa dzialki