Żużlowcy Fogo Unii Leszno czwarty raz z rzędu zostali drużynowymi mistrzami Polski na żużlu. Wśród złotych medalistów są mieszkańcy powiatu leszczyńskiego.

W kadrze żużlowej mistrza Polski Fogo Unii Leszno znajduje się trzech mieszkańców powiatu leszczyńskiego. Najbardziej utytułowany z nich - Dominik Kubera - karierę juniorską kończy piątym złotym medalem w barwach Fogo Unii Leszno. W ekstralidze żużlowej debiutował 26 czerwca 2015 r. w meczu Unia Tarnów – Unia Leszno. W tym roku Dominik Kubera został także indywidualnym wicemistrzem świata juniorów, młodzieżowym indywidualnym mistrzem Polski oraz w barwach Polski - młodzieżowym drużynowym mistrzem świata oraz mistrzem Europy.

Ponadto złotymi medalistami zostali dwaj inni juniorzy Fogo Unii Leszno - Szymon Szlauderbach i debiutujący w niedzielę w ekstralidze Kacper Pludra.

Fot. R.Paszek elka.pl