W starostwie gościli przedstawiciele UKS Junior z Lipna. Jeden z najbardziej znanych klubów w powiecie otrzyma z budżetu samorządu 3 tys. zł na organizację XI Ogólnopolskiego Turnieju Judo Dzieci i Młodzieży w Lipnie.

UKS Junior Lipno należy do najbardziej znanych i utytułowanych klubów sportowych powiatu leszczyńskiego.

- Judocy z Lipna to jedna z wizytówek powiatu leszczyńskiego, co roku zdobywają bardzo dużo punktów we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży. Także więc dzięki tym młodym sportowcom nasz powiat zajmuje wysokie miejsce w tabeli wojewódzkiej – tłumaczy starosta Jarosław Wawrzyniak.

Na zaproszenie władz powiatu do starostwa przyjechali prezes UKS Junior Lipno Mariusz Bąkowski oraz zawodnicy: sześcioletnia Oliwia Szumna, dziesięcioletni Szymon Antkowiak oraz trzynastoletni Przemysław Kajoch.

- W UKS Lipno trenuje ok. 90 zawodników w pięciu grupach szkoleniowych. Zaczynamy od pracy z cztero-pięciolatkami, najstarsi zawodnicy mają 22-25 lat. Nasi podopieczni pochodzą głównie z gminy Lipno, ale są też ze Śmigla, Rydzyny i Leszna – informuje Mariusz Bąkowski, prezes UKS Junior Lipno.

W ub.r. judocy z Lipna startowali w 52 turniejach, zdobyli łącznie 280 medali, w tym 12 medali w zawodach rangi mistrzowskiej i pucharowej. Najbardziej znani zawodnicy – 18-letnia Agnieszka Olizar i 15 letni Michał Gaumer – trafili do kadry narodowej.

Judocy z Lipna zaprezentują się przed własną publicznością. 12 czerwca br. w Lipnie odbędzie się XI Ogólnopolski Turniej Judo Dzieci i Młodzieży. Na organizację imprezy starostwo przekaże 3 tys. zł.

{gallery}2016/artykuly/Leszno_judo_lipno_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}