W środę 14 października br. na cmentarzu komunalnym w Lesznie pochowany zostanie dr Marian Misiak, mieszkaniec powiatu leszczyńskiego, zasłużony dla koszykówki i żużla trener.

Mieszkający w Lipnie Marian Misiak zmarł w wieku 89 lat. Był doktorem nauk wychowania fizycznego, trenerem koszykówki w latach 1950-1975 i sportu żużlowego w latach 1969-2020, publicystą, działaczem społecznym. Jako trener koszykówki wychował sześciu reprezentantów Polski, w tym dwóch olimpijczyków – Henryka Cegielskiego i Jana Jacka Dolczewskiego. Jego wychowankowie w sporcie żużlowym zdobyli kilkanaście złotych medali mistrzostw świata. W latach 1969-1979 pełnił funkcję trenera kadry żużlowej i jednocześnie trenera Klubu Sportowego Unia Leszno. Do jego podopiecznych należeli m.in. Robert Miśkowiak, Krzysztof Kasprzak, Rafał Dobrucki, Tobiasz Musielak i Dominik Kubera.

Pogrzeb Mariana Misiaka odbędzie się w środę 14 października br. o godz. 11:00 na cmentarzu komunalnym w Lesznie.

fot. unia.leszno.pl