W Boszkowie, nad Jeziorem Dominickim, oficjalnie otwarto sezon żeglarski. Regaty były połączone z piknikiem rodzinnym dla pracowników Starostwa Powiatowego w Lesznie.

Dawny ośrodek kuratoryjny w Boszkowie dzierżawi Leszczyńskie Towarzystwo Żeglarskie. To tam Starostwo Powiatowe w Lesznie zorganizowało piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Kilkugodzinną imprezę dla ok. 80 osób – pracowników starostwa i ich rodzin - prowadził Edward Baldys. Dla dzieci przygotowano wiele ciekawych konkursów i zabaw oraz warsztaty z aktywności twórczej. Sporą atrakcją był rejs katamaranem po Jeziorze Dominickim.

Piknik połączony był z otwarciem sezonu żeglarskiego. W regatach uczestniczyło 12 żaglówek. Ex aequo pierwsze miejsce – na dwóch różnych jednostkach – zajęli Marcin Bartlewicz z Leszna i Jakub Łukaszewicz z Poznania.

- Rozpoczęcie sezonu żeglarskiego było bardzo udane, liczę, że taki będzie cały sezon – mówi Michał Bartlewicz, prezes Leszczyńskiego Towarzystwa Żeglarskiego.

{gallery}2016/artykuly/Boszkowo_festyn_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}