Zespół Regionalny im. Anny Markiewicz z Bukówca Górnego

Zespół Regionalny im. Anny Markiewicz z Bukówca Górnego zajął trzecie miejsce na 36. Ogólnopolskim Konkursie Tradycyjnego Tańca Ludowego w Trzcianie koło Rzeszowa.

Ogólnopolski Konkurs Tradycyjnego Tańca Ludowego jest jednym z najstarszych konkursów związanych z folklorem na terenie Polski. Jego głównym celem jest ochrona przed zanikaniem tradycyjnego folkloru – w szczególności tańca ludowego – ale również całości kontekstu obrzędowego i obyczajowego nierozerwalnie z nim związanego. Niezmiennie od lat gromadzi miłośników folkloru, głównie tancerzy, muzykantów i śpiewaków, którzy prezentują rodzime formy taneczne charakterystyczne dla danego regionu.

Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Tradycyjnego Tańca Ludowego ze względów bezpieczeństwa odbyła się w formule online. Jury oceniało nadesłane materiały wideo i przyznało prowadzonemu przez Małgorzatę Woźną Zespołowi Regionalnemu im. im. Anny Markiewicz z Bukówca Górnego trzecią nagrodę za wiązankę tradycyjnych tańców i przyśpiewek weselnych. Także trzecie miejsce w indywidualnym konkursie par tanecznych zajęła para tworzona przez Wioletę i Włodzimierza Szulców, członków Zespołu Regionalnego. Zespołowi do tańca przygrywała Kapela Dudziarska Manugi z Bukówca Górnego.

Fot. A. Samol  wloszakowice.pl

Występ Zespołu Regionalnego z Bukówca Górnego