W dniach 28-30 października br. przejazd drogowo - kolejowy na drodze powiatowej – ul. Mórkowskiej w Wilkowicach będzie zamknięty.

Od wielu lat trwa modernizacja linii kolejowej E59 z Wrocławia do Poznania. W ramach czwartego jej etapu prace prowadzone są na odcinku Rawicz – Czempiń.

Spółka Torpol z Poznania od czerwca do sierpnia br. wykonała pierwszy etap przebudowy przejazdu kolejowego na ul. Mórkowskiej w Wilkowicach i wtedy był on wyłączony z ruchu kołowego.

Drugi etap prac zaplanowany został w dniach 28-30 października br. i także wtedy przejazd będzie zamknięty.