Fundacja Patria Nostra ogłosiła V edycję konkursu historycznego. Nagrody o łącznej wartości 10 tys. zł otrzymają w Wielkopolsce autorzy czterech najlepszych prac.

Fundacja Patria Nostra jest organizatorem wieloletniego projektu o charakterze patriotyczno-historycznym. Jest to konkurs filmowy, w którym młodzież, w wieku 12-18 lat, tworzy krótkie filmy i animacje związane z historią Polski. Projekt skierowany jest do polskiej i polonijnej młodzieży z kraju i z całego świata.

Celem konkursu jest propagowanie historii Polski, krzewienie patriotyzmu, etyki chrześcijańskiej, podtrzymywanie łączności z Polską wśród młodych Polaków mieszkających  poza jej granicami.

Szczegóły konkursu