Do 27 listopada br. przejazd drogowo - kolejowy na drodze powiatowej – ul. Mórkowskiej w Wilkowicach będzie zamknięty.

Od wielu lat trwa modernizacja linii kolejowej E59 z Wrocławia do Poznania. W ramach czwartego jej etapu prace prowadzone są na odcinku Rawicz – Czempiń.

Spółka Torpol z Poznania od czerwca do sierpnia br. wykonała pierwszy etap przebudowy przejazdu kolejowego na ul. Mórkowskiej w Wilkowicach i wtedy był on wyłączony z ruchu kołowego.

Drugi etap prac zaplanowany był w październiku, ale spółka Torpol poinformowała o przedłużeniu prac do 27 listopada br. W czasie wykonywanych robót przejazd będzie zamknięty.

Zgodnie z projektem czasowej organizacji ruchu objazd został wyznaczony drogą wojewódzką 309 przez Leszno (ul. Poznańską, Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Al. Konstytucji 3 Maja), drogą krajową nr 12 w Lesznie (Al. Jana Pawła II, wiadukt), dalej ul. Wolińską i przez Święciechowę do Wilkowic.