SOSW Rydzyna

Uczniowie i nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie uczestniczyli w  kolejnej edycji projektu „Szkoła pamięta”.

W październiku 2020 r. społeczność szkolna SOSW w Rydzynie po raz kolejny uczestniczyła w projekcie Ministerstwa Edukacji Narodowej ,,Szkoła pamięta". Celem akcji było zwrócenie uwagi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszej małej ojczyzny - Rydzyny. Podczas zajęć świetlicowych, pogadanek tematycznych, zajęć w terenie uczniowie realizowali zadania zaplanowane przez nauczycieli - wychowawców z wychowania patriotycznego. Wspólnie wykonywali makiety tematyczne, gazetki okolicznościowe upamiętniające lokalnych bohaterów: Stanisława Leszczyńskiego, Franciszka Ratajczaka, Józefa Sułkowskiego oraz przypomnieli fakty z historii swojej małej ojczyzny.

Podsumowaniem wszystkich wspólnych działań była wystawa tematyczna zorganizowana w auli internatu. Przygotowana została także prezentacja multimedialna, którą (z zachowaniem reżimu sanitarnego) uczniowie obejrzeli z okazji Święta Niepodległości. Przeżyte w ten sposób lekcje historii pozwoliły wychowankom doświadczyć, czym jest niepodległość i patriotyzm oraz jak ważny jest szacunek dla naszej narodowej przeszłości.