Ponad dwa tysiące psów rasowych można było podziwiać podczas Międzynarodowej Wystawy Psów Prestige 2016. Zwierzęta na lotnisku w Strzyżewicach oglądały tłumy miłośników czworonogów.

W dwudniowej wystawie prezentowały się psy z całej Europy, a nawet Z Australii i USA. Wystawa FCI Prestige 2016 należy do największych i najbardziej prestiżowych w kraju. Z tego też powodu patronat honorowy nad nią objął starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, a z budżetu powiatu ufundowano puchary dla części zwycięzców.

Najpiękniejszym psem wystawy został polski owczarek podhalański King of Happiness Alpejskie Zauroczenie, należący do Wojciecha Kucnera z Szamocina. Drugie miejsce sędziowie przyznali gończemu polskiemu Huncwotowi Kłusująca Sfora, będącego własnością Dariusza Bieleckiego. Trzecie miejsce zajął chart afgański Amal Salang Coeur D’Coeurs Denisa Shirokova.

{gallery}2016/artykuly/Leszno_wystawa_psow_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}