Spotkanie w Starostwie Powiatowym w Lesznie

Dwóch pracowników powiatu leszczyńskiego wspomaga Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Lesznie w wykonywaniu prac administracyjnych związanych z pandemią koronawirusa.

W Starostwie Powiatowym w Lesznie odbyło się spotkanie starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka, wicestarosty Macieja Wiśniewskiego i sekretarz powiatu Katarzyny Kamińskiej z Kaliną Pabisiak - Ignaszewską, kierownik sekcji epidemiologii Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lesznie. Omówione zostały warunki jeszcze ściślejszej współpracy samorządu powiatowego i sanepidu dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom.

Od dłuższego czasu w powiecie leszczyńskim zakażenie koronawirusem zostaje potwierdzone codziennie u kolejnych kilkudziesięciu osób. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w kraju i w powiecie starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak podjął decyzję o uruchomieniu działań Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w trybie alarmowym. W związku z tym do sekcji łączności i powiadamiania PCZK przydzielone zostały dodatkowe dwie osoby – pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Kąkolewie, które wykonują czynności administracyjne związane z wymianą informacji z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Lesznie.

Pracownicy powiatu leszczyńskiego wspierają służby sanitarne wykonując prace administracyjne, m.in. prowadząc wywiady epidemiologiczne dotyczące objęcia kwarantanną osób mających kontakt z osobami zakażonymi koronawirusem. Dzięki wsparciu samorządu mieszkańcy powiatu będą m.in. krócej czekali na kontakt z sanepidem, a także mniej osób zostanie pominiętych w sanitarnych procedurach.