Pracownicy Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Lesznie dokonują miesięcznie około tysiąca rejestracji pojazdów oraz wydają około tysiąca nowych dowodów rejestracyjnych. Internetowa rezerwacja wizyt usprawnia obsługę mieszkańców i zapewnia im bezpieczeństwo podczas pobytu w starostwie.

Dzięki modernizacji system internetowej rezerwacji wizyty w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Lesznie stał się dla mieszkańców bardziej przejrzysty i funkcjonalny. Umożliwia rezerwację wizyt nie tylko z komputerów i laptopów działających w oparciu o systemy operacyjne Windows  i Linux, ale także z urządzeń mobilnych pracujących na systemie operacyjnym iOS, czyli popularnych iPhonów oraz z MacBooków pracujących w systemie macOS.

Załatwianie spraw w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Lesznie poprzedza ich rejestracja. Aby ułatwić mieszkańcom znalezienie dogodnego dla siebie terminu większość wizyt rezerwowana jest całodobowo przez internet, ze strony internetowej powiatu leszczyńskiego lub Biuletynu Informacji Publicznej powiatu leszczyńskiego pod adresem:

Proces internetowej rejestracji terminu wizyty pokazuje poniższy film

Zobacz jak zarejestrować wizytę w Wydziale Komunikacji?

Alternatywnie można także umówić się telefonicznie w każdą środę rano pod numerem telefonu 65 5296820, do wyczerpania wolnych miejsc na liście. W przypadku rezygnacji z przybycia w umówionym terminie prosimy o dokonanie anulowania w systemie internetowym, by w ten sposób umożliwić innej osobie skorzystanie z wolnego terminu.

W związku z systematycznym wzrostem liczby załatwianych spraw w Wydziale Komunikacji rośnie także liczba nieodebranych dowodów rejestracyjnych. Dlatego przypominamy o odbiorze tych dokumentów i zachęcamy mieszkańców do ich odbioru. Na termin wizyty w Starostwie Powiatowym w Lesznie w takich sprawach czeka się bardzo krótko – dostępne są wizyty nawet następnego dnia.

Dzięki rezerwacji wizyt nie ma w Wydziale Komunikacji kolejek, a pobyt w starostwie jest bezpieczny, w poczekalni przebywają maksymalnie dwie - trzy osoby.