Przebudowa drogi w Jezierzycach Kościelnych

Spółka Drogbud Gostyń kończy układanie dwóch warstw asfaltu na przebudowywanej drodze powiatowej w Jezierzycach Kościelnych.

Przebudową objętych jest 4,2 km drogi od Gołanic (skrzyżowanie z drogą powiatową w kierunku Krzycka Małego) do Jezierzyc Kościelnych (skrzyżowanie z drogą powiatową w kierunku Zbarzewa). Jezdnia poszerzona została już do sześciu metrów, zakres prac przewiduje także przebudowę odwodnienia drogowego i wyprofilowanie rowów. Dla poprawy bezpieczeństwa wykonane zostanie oznakowanie poziome oraz pionowe, oświetlenie solarne przejścia dla pieszych, oznakowania aktywne przejść dla pieszych i montaż radaru informującego o prędkości ruchu pojazdów.

Spółka Drogbud Gostyń ułożyła już dwie warstwy asfaltu na odcinku w terenie niezabudowanym od Gołanic do Jezierzyc Kościelnych. W tym tygodniu trwa układanie dwóch warstw asfaltu w Jezierzycach Kościelnych - na jezdni oraz zjazdach na posesje. Po zakończeniu tych prac, od poniedziałku 16 listopada br., ruch na drodze Gołanice - Jezierzyce Kościelne zostanie przywrócony.

Koszt inwestycji, której zakończenie ma nastąpić do 30 listopada br., to 3.152.836 zł. Połowę tej kwoty stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, a 250 tys. zł przekaże gmina Włoszakowice.

Facebook Powiat 2