Obiekty SOSW Rydzyna dostosowane do przepisów przeciwpożarowych

W prowadzonym przez powiat leszczyński Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Rydzynie zakończony został trzeci etap przebudowy obiektów w celu ich dostosowania do nowych przepisów przeciwpożarowych.

Trzeci rok z rzędu w SOSW Rydzyna przeprowadzono prace przystosowujące zabytkowe budynki szkolne będące dawnymi oficynami zamku w Rydzynie do nowych przepisów przeciwpożarowych. W 2018 r. z budżetu powiatu leszczyńskiego sfinansowany został pierwszy etap prac o wartości 791 tys. zł, a w 2019 r. - drugi za ok. 570 tys. zł.

W tym roku Firmie Ogólnobudowlanej DAW-BUD Dawid Szłapka z Kokorzyna zlecone zostały za 446 tys. zł prace remontowe. Przebudowano dwa budynki oficyny wschodniej wraz z budową i przebudową instalacji zewnętrznych i wewnętrznych wodociągowych i elektrycznych. Rozbudowano także istniejącą instalację przeciwpożarową. Zakres wykonanych prac obejmował zmodernizowanie łącz kablowych i zamontowanie opraw awaryjnych i ewakuacyjnych wskazujących kierunek ewakuacji. Wkute w ścianę i zamontowane zostały hydranty wewnętrzne z gaśnicami. Wykonano okablowanie instalacji oddymiających, oświetlenia awaryjnego i podstawowego oraz zamontowano drzwi przeciwpożarowe.