Przebudowa drogi Gołanice - Jezierzyce Kościelne

Droga powiatowa na odcinku Gołanice - Jezierzyce Kościelne, wyłączona z ruchu na czas przebudowy, została dziś otwarta.

Przebudową objętych jest 4,2 km drogi od Gołanic (skrzyżowanie z drogą powiatową w kierunku Krzycka Małego) do Jezierzyc Kościelnych (skrzyżowanie z drogą powiatową w kierunku Zbarzewa). Po przebudowaniu jezdni i poboczy spółka Drogbud Gostyń zakończyła w ubiegłym tygodniu układanie dwóch warstw asfaltu, wykonała także malowanie znaków poziomych na jezdni. W Jezierzycach Kościelnych  zamontowano także radar informujący o prędkości ruchu pojazdów.

Spółka wykonuje końcowe prace, m.in. profilowanie poboczy. Koszt inwestycji, której zakończenie ma nastąpić do 30 listopada br., to 3.152.836 zł. Połowę tej kwoty stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, a 250 tys. zł przekaże gmina Włoszakowice.