Warcabiści UKS Roszada Lipno po raz kolejny znaleźli się w czołówce mistrzostw Polski w warcabach 100-polowych w Sanoku.

O medale mistrzostw Polski walczyła dwunastu zawodników. UKS Roszadę Lipno reprezentowali: ubiegłoroczny brązowy medalista Filip Kuczewski oraz najmłodszy finalista Amadeusz Zyber - Moszak. Zawodnicy rozegrali 11 rund (1h 20' + 1' na ruch na zawodnika). Mistrzostwa rozgrywane były systemem kołowym, czyli wszyscy zawodnicy musieli się ze sobą zmierzyć.

Filip Kuczewski nie zdołał obronić brązowego medalu - zajął czwarte miejsce. Tuż za nim – na piątym miejscu – rywalizację w mistrzostwach Polski zakończył Amadeusz Zyber -  Moszak. Mistrzem Polski został Karol Cichocki.