Pojemniki z drukami w Starostwie Powiatowym w Lesznie

Starostwo Powiatowe w Lesznie jest otwarte dla mieszkańców, ale osobiste wizyty powinny zostać ograniczone do minimum i przebiegać z zachowaniem rygorystycznych zasad bezpieczeństwa podczas pobytu w urzędzie.

Bardzo dużo spraw w Starostwie Powiatowym w Lesznie oraz jednostkach powiatowych można załatwić przy pomocy środków komunikacji elektronicznej (e-mail, ePUAP), drogą pocztową, a także  telefonicznie. Jeśli jest to niemożliwe, to przed przybyciem do starostwa należy umówić termin wizyty telefonicznie lub mailowo, a w przypadku Wydziału Komunikacji – wykorzystać do tego system internetowy.

Wszystkie niezbędne informacje, numery telefonów kontaktowych i wzory druków do wypełnienia znajdują się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej –

Dodatkowo, w celu zapewnienia jeszcze większego bezpieczeństwa mieszkańców oraz pracowników starostwa, w holu siedziby na pl. Kościuszki 4b w Lesznie umieszczono pojemniki z drukami związanymi z czynnościami wykonywanymi przez Wydział Architektury i Budownictwa. W tej sytuacji mieszkańcy już nie muszą kontaktować się osobiście z pracownikami tego wydziału na pierwszym piętrze siedziby starostwa, by otrzymać potrzebne druki.

Wszystkie wypełnione pisma można zostawić w skrzynkach podawczych w holu starostwa.

Umówione wcześniej wizyty w starostwie są możliwe wyłącznie przy zachowaniu obowiązujących w czasie epidemii zasad bezpieczeństwa, tzn. mieszkańcy powinni mieć założone maseczki i rękawiczki oraz zachowywać odpowiednią odległość od innych.

Pracownicy starostwa są wyposażeni w środki ochrony indywidualnej – przyłbice, maseczki i rękawiczki. W ostatnim czasie zamontowano także dodatkowe dozowniki z płynem dezynfekcyjnym.