Trzy placówki świadczące pomoc społeczną w powiecie leszczyńskim realizują projekt „STOP COVID-19. Bezpieczne systemy społeczne w Wielkopolsce” współfinansowany z budżetu Unii Europejskiej.

Powiat Leszczyński realizuje projekt  „STOP COVID-19. Bezpieczne systemy społeczne w Wielkopolsce” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Poddziałanie 7.2.2 Usługi społeczne i zdrowotne – projekty konkursowe oraz pozakonkursowe w zakresie epidemii COVID-19 w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. Projekt jest realizowany wspólnie przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Kąkolewie oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rydzynie przy Stowarzyszeniu na Rzecz Aktywności Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych Ziemi Leszczyńskiej „Pro Activ” w Rydzynie.

Celem projektu jest wsparcie instytucji pomocy i integracji oraz pieczy zastępczej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 poprzez przyznanie: dodatków / dopłat do wynagrodzeń dla pracowników – etatowych i nieetatowych – faktycznie wykonujących pracę w bezpośrednim kontakcie z osobami/rodzinami klientami pomocy i integracji społecznej i pieczy zastępczej, w ich środowisku rodzinnym/domowym/zamieszkania lub w bezpośrednim kontakcie z mieszkańcami, usługobiorcami usług opiekuńczych, wspierających oraz zakup sprzętu niezbędnego do zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19.

Całkowity koszt projektu wynosi 231.200,90 zł, w tym:

- w części realizowanej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie - 126.940,00 zł

- w części realizowanej przez Środowiskowy Dom Samopomocy - 51.760,90 zł

- w części realizowanej przez Warsztaty Terapii Zajęciowej - 52.500,00 zł