Spotkanie w Goniembicach w sprawie projektu przebudowy drogi Lipno - Osieczna

Podczas spotkania z władzami samorządowymi powiatu leszczyńskiego oraz gmin Lipno i Osieczna przedstawiony został projekt przebudowy drogi Lipno – Osieczna wraz z budową ścieżki rowerowej. Trwają jego uzgodnienia z instytucjami.

Biuro projektowe Bartosza Brzozowskiego z Mosiny wygrało za 237 tys. zł przetarg na wykonanie dokumentacji przebudowy odcinka drogi powiatowej o długości ok. 7,5 km między Osieczną a Lipnem. W ramach umowy z Zarządem Dróg Powiatowych wykonał m.in. badania geotechniczne, projekt koncepcyjny, projekt budowlano – wykonawczy, obecnie trwają uzgodnienia dokumentacji, w ramach których wydana ma zostać decyzja środowiskowa.

Stan techniczny drogi Lipno – Osieczna należy do najgorszych w powiecie leszczyńskim. Obecna szerokość jezdni wynosi ok. 5,0 - 5,5 m, po przebudowie ma mieć 6 m plus pobocza o szerokości 1 m. Projekt uwzględnia także budowę ciągu pieszo – rowerowego o szerokości 2,5 m.

Projektant Bartosz Brzozowski przedstawił samorządowcom podczas spotkania w Goniembicach założenia opracowywanej i uzgadnianej dokumentacji. W spotkaniu uczestniczyli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski, wójt gminy Lipno Łukasz Litka oraz wiceburmistrz Osiecznej Stefan Kuśnierek.

Przebudowa drogi Lipno – Osieczna to część dużego projektu powiatu leszczyńskiego zakładającego przebudowę ciągu dróg od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 309 w Lipnie przez Goniembice, Osiecznę, Łoniewo, Dobramyśl do drogi krajowej nr 12. Samorząd będzie zabiegał o uzyskanie dofinansowania na całość prac lub na poszczególne odcinki drogi. Projekt na przebudowę drogi Osieczna – krajowa „dwunastka” jest już gotowy.

Facebook Powiat 1