W latach 2016-2017 zwiększono limit powołań do służby przygotowawczej. Wojskowa Komenda Uzupełnień w Lesznie prowadzi nabór na podstawowe przeszkolenie wojskowe. Wnioski można składać od połowy czerwca br.

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Lesznie rozpoczyna nabór na podstawowe przeszkolenie wojskowe. Odbycie służby przygotowawczej umożliwia w przyszłości podjęcie służby zawodowej.

Szkolenie jest bezpłatne i nie rodzi żadnych zobowiązań wobec wojska. Osoba zakwalifikowana przez okres szkolenia otrzymuje miesięczne wynagrodzenie. Pracodawca osoby zatrudnionej ma obowiązek udzielenia jej na ten czas bezpłatnego urlopu.

Wnioski na podstawowe przeszkolenie wojskowe można składać w WKU w Lesznie od 15 czerwca br. Terminy szkoleń w 2016 i 2017 r. można znaleźć na stronie internetowej WKU w Lesznie www.leszno.wku.wp.mil.pl w zakładce „służba przygotowawcza” oraz pod numerem telefonu 261677224.