OSP Dąbcze ma nowy wóz bojowy

Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbczu ma nowy ciężki wóz ratowniczo – gaśniczy. Jego zakup został dofinansowany z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Druhowie ochotnicy z Dąbcza dysponowali dotąd 36-letnim jelczem. Kilkuletnie starania o nowy ciężki wóz ratowniczo – gaśniczy zakończyły się sukcesem. Nowy pojazd to MAN 4x4 ze zbiornikiem na 5 tys. litrów wody oraz zbiornikiem środka pianotwórczego o pojemności 500 litrów. Wóz wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt - pilarki do drewna i betonu, narzędzia hydrauliczne i urządzenia burzące.

Zabudowany przez firmę MotoTruck z Kielc pojazd kosztował ok. 1 mln zł. Jego zakup został sfinansowany przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, gminę Rydzyna i powiat leszczyński.

W spotkaniu z okazji przyjazdu nowego wozu bojowego do OSP Dąbcze uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

fot. F.Wybieralski elka.pl