Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Rydzynie organizuje „drzwi otwarte” dla przyszłych uczniów. Rodzice i dzieci mogą zwiedzić placówkę we wtorek 7 czerwca br. Będzie wtedy też okazja do rozmowy z nauczycielami.

Prowadzony przez samorząd powiatu leszczyńskiego Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Rydzynie to placówka oświatowa, która zajmuje się nauczaniem i wychowaniem dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, a także słabosłyszących i niesłyszących. Kształci na poziomie szkół: podstawowej, gimnazjum, zasadniczej zawodowej, licealnej i policealnej, prowadzi też internat. W zależności od rodzaju niepełnosprawności klasy liczą maksymalnie 16 uczniów, 8 uczniów, a w przypadku dzieci z autyzmem – nie więcej niż cztery. SOSW prowadzi także oddziały przedszkolne dla dzieci od trzeciego roku życia.

SOSW organizuje we wtorek 7 czerwca br. „drzwi otwarte” w godz. od 10.00 do 13.00. Będzie to doskonała okazja, by rodzice z dziećmi zapoznali się z ofertą edukacyjna placówki i jej warunkami lokalowymi. Dyrektor Krystyna Śliwińska oraz nauczyciele chętnie odpowiedzą na pytania związane z programem nauczania rydzyńskiej szkoły i bogatą ofertą zajęć specjalistycznych i pozalekcyjnych.