Pierwsza nagroda - pałac w Górznie - fot Arkadiusz Kuciak

Zdjęcie z drona pałacu w Górznie wraz z parkiem i Jeziorem Górznickim, autorstwa Arkadiusza Kuciaka z Leszna, zdobyło pierwszą nagrodę w Konkursie Fotograficznym „Zabytki Powiatu Leszczyńskiego z lotu ptaka”, zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Lesznie.

W konkursie uczestniczyło 8 osób, które zgłosiły łącznie 42 zdjęcia. Zgodnie z regulaminem konkursu, po dokonaniu oceny zdjęć i przeprowadzeniu dyskusji komisja konkursowa  postanowiła przyznać trzy nagrody:

Pierwsza nagroda w wysokości 1.000 zł dla Arkadiusza Kuciaka z Leszna

za zdjęcie przedstawiające pałac w Górznie w gminie Krzemieniewo wraz z parkiem i Jeziorem Górznickim w tle.

Uzasadnienie wyboru:  za interesujące osadzenie zabytkowego pałacu na tle otaczającej go przyrody, w tym za „odkrycie” dla odbiorcy jego bliskości z Jeziorem Górznickim oraz za doskonałe wykorzystanie kolorystyki jesieni i gry świateł.

Druga nagroda w wysokości 800 zł dla Artura Kubickiego z Włoszakowic

za zdjęcie przedstawiające koźlaka w Brennie w gminie Wijewo na tle Jeziora Breńskiego

Uzasadnienie wyboru:  za nieoczywisty wyraz artystyczny połączenia głównego motywu zdjęcia – koźlaka – z krajobrazem oraz interesującą kompozycję fotografii, wykorzystującej odpowiednią porę dnia do uchwycenia pasjonującej gry światła i cieni.

Trzecia nagroda w wysokości 500 zł dla Łukasza Małkiewicza z Leszna

za zdjęcie przedstawiające zamek w Rydzynie

Uzasadnienie wyboru:  za mistrzowskie wykorzystanie barw jesieni do prezentacji powszechnie znanego zabytku – będącego Pomnikiem Historii zamku w Rydzynie – poprzez podkreślenie znaczenia całego układu urbanistycznego siedziby rodów Leszczyńskich i Sułkowskich dla dziedzictwa narodowego Polski.

Organizatorzy konkursu dziękują za zainteresowanie konkursem, wybór interesujących zabytkowych obiektów w powiecie leszczyńskim w celu zaprezentowania ich piękna, wartości historycznych i unikalności oraz ich znaczenia dla dziedzictwa kulturowego i historycznego. Zgłoszone prace będą służyć promocji powiatu leszczyńskiego w publikacjach, wydawnictwach i mediach społecznościowych.