Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przedłużył do 6 grudnia br.  termin składania wniosków w ramach Modułu III – „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

Pomoc finansowa w ramach Modułu III udzielana jest osobom niepełnosprawnym, które na skutek wystąpienia zagrożenia epidemicznego oraz stanu epidemii utraciły, w okresie od 9 marca do 16 listopada 2020 r. możliwość korzystania (przez okres co najmniej pięciu kolejnych następujących po sobie dni roboczych) z opieki świadczonej w placówce rehabilitacyjnej.

Wnioski należy składać poprzez System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON (system SOW). W przypadku braku możliwości skorzystania z Systemu SOW dopuszczalny jest inny sposób złożenia wniosku (np. drogą pocztową).  Rekomendujemy składanie wniosków przez system SOW – w obecnej sytuacji to najbezpieczniejsze rozwiązanie: bez wychodzenia z domu, bez kolejek i bez barier architektonicznych

Więcej informacji

Informacji udziela Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie, pl. Kościuszki 4 b, pok. nr 5 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00, tel. kontaktowy 65 529 68 31.