Zimowe utrzymanie dróg powiatowych rozpoczęte

W związku z dzisiejszymi opadami śniegu na drogi powiatu leszczyńskiego wyjechało pięć piaskarek z mieszaniną soli i piasku.

Dzisiejsze opady śniegu są początkiem akcji zimowego utrzymania dróg w powiecie leszczyńskim w sezonie 2020/2021. Działaniami zapewniającymi przejezdność dróg, oprócz pracowników Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie, zajmować się będzie sześć firm wybranych w przetargu. Dysponują one m.in. pługami, ładowarkami, piaskarkami, równiarkami i spycharkami. Do zimowego utrzymania dróg w sezonie zimowym przygotowano ok. 1,2 tys. ton mieszaniny piasku i soli oraz 100 ton czystej soli.

Powiat leszczyński zarządza blisko 400 km dróg w siedmiu gminach. W zależności od określonego dla danej drogi standardu odśnieżane jest ona na całej szerokości jezdni lub co najmniej na jednym jej pasie oraz posypywana na skrzyżowaniach, przystankach autobusowych oraz podjazdach i zjazdach, albo na odcinkach decydujących o możliwości ruchu.