Baza WOPR w Dominicach

W Dominicach nad Jeziorem Dominickim powstaje baza ratowniczo-edukacyjno-medyczna Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Lesznie. Zakup i montaż pawilonów został dofinansowany z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Baza ratowniczo-edukacyjno-medyczna Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Lesznie powstanie przy ul. Jeziornej w Dominicach. Mieścić się będzie w dwóch pawilonach – jeden (o wymiarach 5x7 m) przeznaczony jest na cele szkoleniowe, drugi (o wymiarach 6x5,8 m) podzielony został na dwa pomieszczenia - salkę medyczną do udzielania pierwszej pomocy oraz lokal socjalny.

Dostawa i montaż pawilonów kosztowały 130 tys. zł. W celu znaczącego zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu leszczyńskiego oraz turystów wypoczywających nad Jeziorem Dominickim radni powiatu leszczyńskiego przeznaczyli na ten cel 30 tys. zł z budżetu samorządu.  Do początku sezonu letniego wykonane zostaną przyłącza oraz ogrodzenie terenu oraz zakupione będzie wyposażenie pawilonów.

fot wloszakowice.pl