W Biurze Obsługi Klienta Starostwa Powiatowego w Lesznie wprowadzona została możliwość dokonywania opłat kartami płatniczymi za wykonywane czynności oraz udostępniane dokumenty geodezyjne i kartograficzne.

Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego, w celu ograniczenie ryzyka zakażenia koronawirusem zachęcamy, by niezbędne dokumenty geodezyjne zamawiać w Starostwie Powiatowym w Lesznie drogą elektroniczną lub pocztą tradycyjną.

W celu pozyskania żądanych dokumentów należy składać wnioski w jeden z poniższych sposobów:

1) przez dedykowany portal do obsługi wniosków - Portal Interesanta https://leszczynski.webewid.pl/e-uslugi/portal-interesanta,

2) poprzez platformę ePUAP,

3) przesyłając wniosek podpisany elektronicznym podpisem kwalifikowanym na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

4) poprzez przesłanie wniosku przesyłką pocztową.

Starostwo Powiatowe w Lesznie prowadzi także bezpośrednią obsługę mieszkańców, z zachowaniem wymaganych środków bezpieczeństwa. W celu ułatwienia opłacenia czynności urzędowych w Biurze Obsługi Klienta przy Alejach Jana Pawła II 23 w Lesznie uruchomiony został terminal, w którym można dokonać płatności kartą płatniczą.

Kartą można płacić za sprzedaż map, sprzedaż danych z ewidencji gruntów i budynków, sprzedaż innych materiałów i informacji z powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, czynności związane z prowadzeniem zasobu, uzgadnianie usytuowania projektowanych sieci uzbrojenia terenu,    opłaty skarbowe.

Za wszystkie usługi nadal można zapłacić także gotówką.