Droga Gołanice – Jezierzyce Kościelne oficjalnie otwarta

Dziś oficjalnie zakończona została przebudowa drogi powiatowej z Gołanic do Jezierzyc Kościelnych.

Spółka Drogbud Gostyń przebudowała 4,2 km drogi powiatowej od Gołanic (skrzyżowanie z drogą powiatową w kierunku Krzycka Małego) do Jezierzyc Kościelnych (skrzyżowanie z drogą powiatową w kierunku Zbarzewa). Jezdnia poszerzona została do sześciu metrów, przebudowano odwodnienie drogowe i wyprofilowano rowy. Dla poprawy bezpieczeństwa wykonane zostało nowe oznakowanie poziome oraz pionowe, oświetlenie solarne przejścia dla pieszych, oznakowania aktywne przejść dla pieszych i montaż radaru informującego o prędkości ruchu pojazdów.

Inwestycja samorządu powiatowego kosztowała 3.152.836 zł, połowę tej kwoty stanowiło dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, a 250 tys. zł przekazała gmina Włoszakowice.

W krótkim spotkaniu podsumowującym kolejny etap wieloletniej przebudowy strategicznej dla powiatu drogi Leszno  - Boszkowo uczestniczyli m.in. przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk, starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski, wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak i wójt gminy Święciechowa Marek Lorych.

Facebook Powiat 2