Oficjalne przekazanie wozu bojowego OSP Dąbcze

W Dąbczu odbyło się uroczyste przekazanie miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej nowego ciężkiego wozu ratowniczo – gaśniczego. Jego zakup został dofinansowany z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Nowy pojazd OSP Dąbcze to MAN 4x4 ze zbiornikiem na 5 tys. litrów wody oraz zbiornikiem środka pianotwórczego o pojemności 500 litrów. Wóz wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt, m.in. pilarki do drewna i betonu, narzędzia hydrauliczne i urządzenia burzące.

Zakup nowego wozu został sfinansowany przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, gminę Rydzyna i powiat leszczyński.

W oficjalnym przekazaniu pojazdu w Dąbczu uczestniczyli m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski oraz członek Zarządu Powiatu Leszczyńskiego Grzegorz Brzeskot.

fot. Rydzyna24.pl