Klub Sportowy Wamet Dąbcze we współpracy z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego zapraszają dzieci 18 grudnia br. o godz. 17:00 do hali sportowej w Dąbczu na pokaz tenisa stołowego w wykonaniu Jakuba Kosowskiego.

18 grudnia br. o godz. 17:00 na treningu Akademii Tenisa Stołowego pojawi się były indywidualny mistrz Polski seniorów w grze pojedynczej Jakub Kosowski. Wieloletni zawodnik klubów niemieckiej Bundesligi i francuskiej Pro A poprowadzi piątkowe zajęcia oraz rozegra pokazowe spotkanie z zawodnikiem miejscowego klubu – Jakubem Wernerem. Ponadto Kosowski opowie o swojej karierze i będzie zachęcał dzieci do uprawiania tenisa stołowego.

Jakub Kosowski w swojej bogatej karierze zdobywał medale najważniejszych imprez w Europie. W 2008 r. urodzony na Śląsku tenisista stołowy zajął z reprezentacją Polski pierwsze miejsce w turnieju German Open z cyklu ITTF Pro Tour. Rok wcześniej Kosowski wywalczył brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Europy. W 2006 r. został mistrzem Polski seniorów w grze pojedynczej. W swojej karierze zdobywał także Puchar Niemiec, Puchar ETTU (z SV Plüderhausen) oraz wicemistrzostwo Francji (z Pontoise Cergy).

Spotkanie w ramach akcji „Spotkaj się z Mistrzem w swojej szkole” skierowane jest dla uczniów szkół podstawowych. Partnerami wydarzenia są Polski Związek Tenisa Stołowego, Ministerstwo Sportu i Tibhar.