Godło Polski  Herb województwa Wielkopolskiego POL powiat leszczyński COA    800px POL gmina Krzemieniewo Herb Lipna - link 1200px POL Osieczna COA Rydzyna Święciechowa Wijewo Włoszakowice

Top - obrazek ze zdjęciami

Adam Adamkiewicz z teamu Real 64-sto wygrał XI Leszczyński Maraton Rowerowy. W wyścigu po drogach powiatu leszczyńskiego uczestniczyło prawie 800 zawodników. Samorząd powiatowy współfinansował organizację tej popularnej imprezy sportowej.

W XI Leszczyńskim Maratonie Rowerowym uczestniczyło prawie 800 zawodników. Trasa wiodła szosami powiatu leszczyńskiego – z Leszna przez Gołanice, Bukówiec Górny, Boszkowo, Olejnicę, Brenno, Włoszakowice do mety w Lesznie. Główny dystans zawodów wynosił 90 km.

Zwycięzcą jedenastej edycji Leszczyńskiego Maratonu Rowerowego został Adam Adamkiewicz z klubu Real 64-sto z Leszna. Jego wynik to 2:08:01. To był jego pierwszy triumf w imprezie, w ubiegłym roku zajął drugie miejsce.

Drugie miejsce na mecie zajął Piotr Krysman z klubu Kross Euro-Rower.pl, a trzecie Adam Dudziak z Real 64-sto. Wśród kobiet najszybszą zawodniczką była Joanna Kucal z Konina. W kategorii dziennikarzy triumfował Piotr Szafraniec z Wadowic.

Jedenasta edycja Leszczyńskiego Maratonu Rowerowego była współfinansowana przez powiat leszczyński. Samorząd wsparł dotacją organizatorów imprezy Stowarzyszenie Życie Jest Piękne z Leszna. Zwycięzców na mecie nagrodził m.in. wicestarosta Robert Kasperczak.