Nowy chodnik w Brennie

W Brennie w gminie Wijewo oficjalnie zakończona została budowa 150 mb chodnika przy drodze powiatowej w kierunku Miastka – ul. Niwka.

W ub.r. firma FSK Bruk Krystian Miś z Wijewa na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie wyremontowała za ok. 90 tys. zł ok. 560 mb chodnika przy ulicach Jeziornej i Niwka w Brennie.  Wymieniono wówczas krawężniki, w miejsce usuniętych starych płytek chodnikowych, po wykonaniu nowej podbudowy, ułożono używaną kostkę betonową.

W tym roku firma FSK Bruk Krystian Miś z Wijewa zbudowała ok. 150 mb chodnika z kostki betonowej przy ul. Niwka w Brennie. Prace kosztowały ok. 34 tys. zł i zostały sfinansowane przez powiat leszczyński i gminę Wijewo.

W oficjalnym zakończeniu prac uczestniczyli m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski i wójt gminy Wijewo Mieczysław Drożdżyński.