Michalina Wojciechowska z Lipna jako pierwsza mieszkanka powiatu leszczyńskiego otrzymała miesięczne stypendium dla studentów. Radni we wrześniu br. uchwalili nowy program stypendialny dla żaków.

Od 30 października br. obowiązuje uchwała Rady Powiatu Leszczyńskiego w sprawie udzielenia pomocy materialnej studentom uczelni wyższych w formie miesięcznego stypendium, wypłacanego przez okres ostatniego roku: studiów wyższych I stopnia kończących się uzyskaniem tytułu zawodowego inżyniera lub jednolitych studiów magisterskich lub studiów wyższych II stopnia. Stypendium w wysokości 700 zł miesięcznie przeznaczone jest dla osób, które spełnią kilka warunków, w tym uzyskają średnią ocen co najmniej 4,0 z egzaminów i zaliczeń w poprzednim roku akademickim i wykażą się osiągnięciami w nauce, działalnością naukową bądź społeczną. Jednocześnie stypendium przeznaczone jest dla studentów, którzy po zakończeniu nauki zobowiążą się do podjęcia pracy na terenie powiatu leszczyńskiego lub w podmiotach realizujących zadania publiczne obejmujące swym działaniem mieszkańców powiatu na terenie miasta Leszna.

W pierwszym naborze w Starostwie Powiatowym w Lesznie złożony został tylko jeden wniosek. Stypendium otrzymała Michalina Wojciechowska z Lipna, studentka Uniwersytetu Zielonogórskiego na Wydziale Mechanicznym (kierunek mechanika i budowa maszyn).

Kolejny nabór wniosków odbędzie się w październiku 2021 r.