Przejazd kolejowy w Wilkowicach

Powiat leszczyński złożył wnioski o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych trzech inwestycji – przebudowy drogi w Wilkowicach, przebudowy drogi z Wojnowic do granicy z powiatem kościańskim oraz modernizacji budynków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie.

W pierwszym naborze wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych powiat leszczyński nie otrzymał dotacji na budowę domu pomocy społecznej wraz z centrum usług senioralnych oraz na modernizację budynków SOSW Rydzyna.

W kolejnym naborze powiat leszczyński złożył dziś trzy wnioski. Ponownie samorząd zabiega o dotację na modernizację obiektów SOSW Rydzyna, polegającą na budowie instalacji fotowoltaicznej, modernizacji źródeł ciepła starej generacji na efektywne energetycznie, modernizacji kanalizacji sanitarnej oraz budowie kanalizacji deszczowej wraz z systemem nawadniania. Szacowany koszt inwestycji to ok. 3,7 mln zł.

Drugi wniosek dotyczy przebudowy 2,6 km drogi powiatowej nr 4770P – ul. Mórkowskiej w Wilkowicach, na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 309 do skrzyżowania z drogą powiatową nr 4771P  - ul. Dworcową.  Planowany zakres prac to m.in. poszerzenie jezdni do sześciu metrów i budowa ok. 950 mb ciągu pieszo – rowerowego i 450 mb ciągu pieszego. Szacunkowy koszt inwestycji to 3,5 mln zł. W tym roku na zlecenie spółki PKP PLK przebudowany został przejazd kolejowy na tej drodze.

Trzeci wniosek związany jest z przebudową 2,5 km drogi powiatowej nr 3898P w Wojnowicach, na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 432 do granicy powiatu leszczyńskiego z kościańskim. Planowany zakres prac to m.in. przebudowa jezdni, umocnienie poboczy destruktem, budowa 100 mb ciągu pieszego.  Szacunkowy koszt inwestycji to 3,5 mln zł.

foto elka.pl