Przebudowa drogi w Krzycku Wielkim

Dziś oficjalnie zakończono przebudowę odcinka drogi powiatowej – ul. Prymasa Andrzeja Krzyckiego w  Krzycku Wielkim.

To był trzeci – ostatni - etap przebudowy drogi powiatowej przez Krzycko Małe i Krzycko Wielkie. Powiat leszczyński, przy finansowym wsparciu gmin Święciechowa i Włoszakowice oraz spółki Werner Kenkel z Krzycka Wielkiego przebudował wcześniej ciąg drogi powiatowej od skrzyżowania z drogą Leszno – Włoszakowice do końca Krzycka Małego oraz część ul. Prymasa Krzyckiego w Krzycku Wielkim, od skrzyżowania z ul. Mórkowską do skrzyżowania z ul. Osiedle 700-lecia.

W tym roku powiat leszczyński, przy finansowym wsparciu gminy Włoszakowice, zlecił przebudowę  ostatniego odcinka drogi o długości ok. 850 mb - od początku Krzycka Wielkiego do ul. Mórkowskiej. Prace za ok. 984 tys. zł wykonała spółka Nodo z Leszna.

Ponadto odpowiadając na sugestie mieszkańców Krzycka Wielkiego powiat zlecił dodatkowe w stosunku do projektu inwestycji roboty - poszerzenie chodnika na odcinku ok. 450 mb o jedną płytę chodnikową.

W krótkim spotkaniu kończącym inwestycję w Krzycku Wielkim uczestniczyli m.in. starosta leszczyński Jarosław  Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski, przewodniczący Rady Gminy Włoszakowice Kazimierz Kurpisz, wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak i sołtys Krzycka Wielkiego Natalia Walkowiak.