Hołd dla powstańców wielkopolskich

W 102. rocznicę potyczki pod Zbarzewem starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak oddał hołd powstańcom wielkopolskim.

Starosta Jarosław Wawrzyniak, przewodniczący Rady Gminy Włoszakowice Kazimierz Kurpisz, wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak oraz włoszakowicki proboszcz ks. Andrzej Szulc uczcili 102. rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego.

Kwiaty i znicze złożone zostały na cmentarzu parafialnym we Włoszakowicach, gdzie znajduje się symboliczny grób ks. Józefa Górnego, kapelana powstańczego, proboszcza parafii Włoszakowice w latach 1916-1941 oraz mogiła powstańców poległych w potyczce pod Zbarzewem - Jana Otto juniora, Michała i Wiktora Zająców, Leona Wańskiego, Piotra Vogta i Marcina Noskowiaka.

Kwiaty i znicze złożono także przy upamiętniającym potyczkę powstańczą z 1919 r. pomniku w Zbarzewie.

fot. wloszakowice.pl

Facebook Powiat 2