Wilkowice

Mimo wielomiesięcznej pandemii i związanymi z tym licznymi ograniczeniami trwa nadal boom inwestycyjny w powiecie leszczyńskim. W 2020 r. do Starostwa Powiatowego w Lesznie zgłoszono 1373 wnioski o pozwolenie na budowę – więcej niż rok wcześniej.

W ub.r. do Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Lesznie złożono 1373 wnioski o wydanie pozwolenia na budowę lub zmianę pozwolenia – i jest to najwyższa liczba w historii powiatu. Dla porównania - w 2019 r. wniosków było o 4 mniej, a w 2018 – o 181 mniej. W 2020 r. udzielone zostały 1074 pozwolenia, dla porównania - w 2019 r. było ich o 126 więcej. W tej liczbie mieszczą się pozwolenia na budowę domów jednorodzinnych, których udzielono w 2020 r. 467 (w 2019 r. o 100 więcej).

W związku z wielomiesięcznym stanem pandemii, czasowymi wielotygodniowymi ograniczeniami w pracy starostwa w 2020 r. oraz zwolnieniami lekarskimi, zasiłkami opiekuńczymi i obowiązkowymi kwarantannami pracowników wydziału czas oczekiwania na wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę nieco wydłużył się.

Wypowiedź starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka