Wideokonferencja w Starostwie Powiatowym w Lesznie

W Starostwie Powiatowym w Lesznie odbyła się wideokonferencja na temat promocji programu szczepień przeciwko koronawirusowi oraz organizacji transportu dla osób niepełnosprawnych.

W trosce o szybkie i sprawne przeprowadzenie szczepień mieszkańców powiat leszczyński zaangażował się w koordynowanie działań z tym związanych. W dzisiejszej wideokonferencji ze starostą leszczyńskim Jarosławem Wawrzyniakiem uczestniczył Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie Sebastian Kozłowski, przedstawiciele wszystkich gmin powiatu leszczyńskiego oraz ochotniczych straży pożarnych.

Spotkanie było poświęcone promocji w środowiskach lokalnych akcji szczepienia przeciwko koronawirusowi, w którą zaangażować się mają druhowie z ochotniczych straży pożarnych. Ochotnicze Straże Pożarne mają również zadeklarować swój udział w tzw. akcji transportowej osób niepełnosprawnych do punktów szczepień zlokalizowanych na terenie każdej z gmin powiatu.

Przedstawiciele gmin przekazali informację, że zapewnią transport wszystkich zainteresowanych szczepieniem osób niepełnosprawnych do ośrodków zdrowia. Gdyby z różnych względów do tego nie doszło starosta leszczyński zadeklarował chęć pomocy w koordynacji tego działania.