Plakat obrazujący tekst

W dniach 22-24 stycznia br. we Włoszakowicach odbędą się Mistrzostw Polski w Kolarstwie Przełajowym. Patronat nad tą prestiżową imprezą objął m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, a z budżetu powiatu będzie dofinansowana organizacja mistrzostw.

Mistrzostw Polski w Kolarstwie Przełajowym to jedna z najważniejszych tegorocznych imprez sportowych w powiecie leszczyńskim. Organizują ją gmina Włoszakowice oraz Klub Sportowy Kołownik Włoszakowice. Przygotowania do zawodów są mocno zaawansowane. Cała trasa została już oznaczona słupkami i trenują na niej kolarze.

Aby mistrzostwa mogły się odbyć potrzebne było zezwolenie na wykorzystanie dróg w sposób szczególny wydane przez Starostwo Powiatowe w Lesznie. Podstawą jego wydania była ocena, że impreza nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego. Ponadto organizatorzy mają obowiązek przestrzegania przepisów dotyczących ograniczeń, nakazów i zakazów wprowadzonych w związku z wystąpieniem stanu epidemii Covid-19.

Wszystkie niezbędne informacje na temat mistrzostw znajdują się na oficjalnej stronie www.wloszakowice2021.pl

Patronat honorowy nad mistrzostwami objęli marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak oraz starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.