Delegacja powiatu leszczyńskiego składa kwiaty

Tegoroczne obchody rocznicy odzyskania niepodległości przez miasto Leszno i powiat leszczyński – ze względu na obostrzenia epidemiczne - miały w Lesznie bardzo skromny przebieg.

101 lat temu, po przeszło 120 latach niewoli, 17 stycznia 1920 r. wojska pruskie opuściły Leszno, a wkroczyła do miasta armia polska. Na mocy kończącego I wojnę światową traktatu wersalskiego Polska przejęła administrację nad powiatem leszczyńskim.

Upamiętniając wydarzenia z 1920 r. pod pomnikiem Żołnierzy Garnizonu Leszczyńskiego w Lesznie złożone zostały wiązanki kwiatów. Delegację powiatu leszczyńskiego reprezentowali starosta Jarosław Wawrzyniak oraz wicestarosta Maciej Wiśniewski.