ŚDS w Kąkolewie ponownie otwarty

Środowiskowy Dom Samopomocy w Kąkolewie  po ponaddwumiesięcznym zawieszeniu zajęć wznowił działalność w formie zajęć stacjonarnych  w placówce.

Zajęcia będą realizowane w formie hybrydowej co oznacza, że podopieczni zostali podzieleni na dwa zespoły, w grupach kilkuosobowych, bez styczności bezpośredniej grup uczestników i terapeutów ze sobą, z zachowaniem reżimu sanitarnego. Grupy, które nie będą realizowały zajęć w placówce w Kąkolewie otrzymają co drugi tydzień do miejsca zamieszkania przygotowane przez terapeutów pakiety do pracy zdalnej. Nadal także z częścią uczestników odbywa się stały kontakt koordynowany przez terapeutę na grupie społecznościowej.

Sytuacja zagrożenia epidemicznego spowodowała ograniczenia w dotychczasowym sposobie pracy, jednak  w sposób widoczny pokazała, że placówka dla wielu osób pełni bardzo ważną  rolę wspierającą, terapeutyczną,  a rodzicom i opiekunom w sytuacjach życia codziennego  pozwala w trakcie pobytu ich podopiecznych  w ŚDS zająć się osobistymi sprawami i zajęciami, na które na co dzień z powodu obowiązków opiekuńczych brakuje czasu oraz możliwości.

W sposób ciągły Środowiskowy Dom Samopomocy w Kąkolewie prowadzi rekrutację dla dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną i trudnościami zdrowia psychicznego. W sprawie  ewentualnych warunków i procedur przyjęć prosimy o kontakt z kierownik placówki Agnieszką Demską -  Chudy - tel. 65 534 20 05 lub z gminnymi Ośrodkami Pomocy Społecznej.