Droga Strzyżewice - Henrykowo

Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosił pierwszy w tym roku przetarg na wykonanie inwestycji drogowej. Oferty na przebudowę odcinka w Henrykowie w gminie Święciechowa można składać do 3 lutego br.

Stan nawierzchni drogi powiatowej nr 4774P ze Strzyżewic do Henrykowa należy do najgorszych w powiecie leszczyńskim. W związku z tym w tegorocznym budżecie samorządu znalazła się przebudowa odcinka tej drogi w Henrykowie. Władze powiatu postanowiły, że to zadanie zostanie dofinansowane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Zarząd Dróg Powiatowych ogłosił przetarg na przebudowę ok. 1,3 km odcinka drogi w Henrykowie. Zakres prac obejmuje m.in. rozebranie obecnej nawierzchni w miejscach spękań i braku odpowiedniej nośności, wykonanie tam nowej konstrukcji jezdni i na końcu ułożenie nowej warstwy ścieralnej na całej szerokości jezdni. Pobocza zostaną utwardzone destruktem asfaltowym. Termin wykonania prac to 30 czerwca br.

Na oferty od wykonawców ZDP w Lesznie czeka do 5 lutego br.