Komisja rolnictwa, leśnictwa i ochrony środowiska Rady Powiatu Leszczyńskiego zorganizowała coroczne wyjazdowe posiedzenie. W tym roku gospodarzem było Nadleśnictwo Kościan – jedno z trzech, które swym zasięgiem obejmuje powiat.

Co roku radni powiatu leszczyńskiego, zarząd powiatu oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Lesznie odwiedzają najciekawsze miejsca i obiekty położone na terenie nadleśnictw Karczma Borowa, Włoszakowice i Kościan. Wszystkie trzy swym zasięgiem częściowo obejmują powiat leszczyński.

W tym roku radny Rafał Rimke, przewodniczący komisji rolnictwa, leśnictwa i ochrony środowiska zorganizował wyjazdowe posiedzenie na terenie Nadleśnictwa Kościan. Podczas spotkania w jego siedzibie w Kurzej Górze nadleśniczy Władysław Praiss i jego współpracownicy przedstawili dokonania instytucji w ostatnich latach i przedstawili plany m.in. w zakresie prowadzonej działalności edukacyjnej. Radni odwiedzili gospodarstwo szkółkarskie w Racocie.

Program pobytu w powiecie kościańskim obejmował także zwiedzanie pałacu w Kopaszewie, jednej z siedzib spółki rolnej Danko, wiodącego w kraju producenta nasion, pałacu w Racocie oraz wieży ciśnień w Kościanie, jednej z najnowszych atrakcji turystyczno – rekreacyjnych stolicy powiatu.