Plakat obrazujący tekst

Dziś rozpoczynają się we Włoszakowicach Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym. Rywalizację można będzie śledzić w transmisji internetowej. Patronat nad tą prestiżową imprezą objął m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Rozgrywane w dniach 22-24 stycznia br. Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym to jedna z najważniejszych tegorocznych imprez sportowych w powiecie leszczyńskim. Organizują ją gmina Włoszakowice oraz Klub Sportowy Kołownik Włoszakowice. Patronat honorowy nad mistrzostwami objęli marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak oraz starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak. Organizacja mistrzostw jest dofinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Trasa wyścigu wynosi około 2800 m i w zależności od kategorii zawodnicy będą mieli do pokonania różną liczbę okrążeń, a na trasie liczne przeszkody. Harmonogram startów dostosowany został do wymogów sanitarnych i pozwala na zachowanie zasad bezpieczeństwa. Mistrzostwa odbędą się bez udziału publiczności.

Zachęcamy do oglądania transmisji na profilu facebookowym Mistrzostw i oficjalnej stronie zawodów www.wloszakowice2021.pl