Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym we Włoszakowicach

We Włoszakowicach zakończyły się Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym.

Jedną z najważniejszych imprez sportowych w 2021 r. w powiecie leszczyńskim zorganizowali Klub Sportowy Kołownik Włoszakowice i Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszakowicach, pod patronatem m.in. starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka i przy dofinansowaniu z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Rywalizacja odbywała się na trasie o długości 2800 metrów. Trasa obfitowała w liczne przeszkody, w tym rampy, które stanowiły nowość na krajowych zawodach. Opady deszczu jeszcze bardziej uatrakcyjniły zawody.

Zwycięzcami sobotnich rywalizacji zostali: Masters kobiety - Marta Balcerzak, Masters V - Zbigniew Krzeszowiec, Masters III A - Tomasz Majewski, Masters III B - Krzysztof Gierczak, Masters IV A - Grzegorz Repiński, Masters IV B - Waldemar Banasiński, Masters I - Mariusz Gil, Masters II A - Jarosław Wolcendorf, Masters II B - Andrzej Kaiser, Amator (16-39 lat) - Michał Paterak, Amator (40+) - Bartosz Koniuszewski, Amator kobiety - Magdalena Kruk, Żak - Mikołaj Klaczkowski, Żakini - Antonina Kucharska (Belta Team Gdańsk), Młodziczka - Milena Tokarska (Miejsko Gminny LKS Błękitni w Koziegłowach), Młodzik - Bartosz Łyżwa (UKS Avatar).

W niedzielę to z kolei rywalizowali najlepsi krajowi zawodnicy i zawodniczki. Marek Konwa po raz dziewiąty zwyciężył Elitę mężczyzn. Pozostali zwycięzcy to: Junior młodszy - Franciszek Kocur, Juniorka młodsza - Hanna Martyńska-Mazurkiewicz, Junior - Łukasz Juszczak, Elita Kobiet - Barbara Borowiecka, U-23 Kobiety open - Dominika Włodarczyk, Juniorka - Malwina Mul.

Medale zwycięzcom mistrzostw wręczał m.in. starosta Jarosław Wawrzyniak.

fot. wloszakowice.pl

Strona mistrzostw